29 september 2025

Kleurrijk welkom in Sittard door mural

Wie Sittard binnenrijdt via de Rijksweg, ziet binnenkort een kleurrijk kunstwerk. Op de zijmuur van het huis Rijksweg 259 wordt nu hard gewerkt aan een grote muurschildering. Deze geeft de ingang van Sittard en de wijk Sanderbout extra uitstraling.

Afbeelding werkzaamheden aan Mural Sanderbout

Spaans tintje

De schildering heet “Mural Gitana de Andalusie” en wordt gemaakt door de Spaanse kunstenaar Jose Enrique Ragel Herrera. Hij is ook wel bekend als Bestror Urban Art. Zijn werk is te zien op Instagram via @bestrortherealgrafiti. Daar vertelde hij een tijdje geleden zelf dat hij naar Sittard zou komen.

Afbeelding nieuwe mural in Sittard
Deze schets geeft een indruk van de mural

Echte aandachtstrekker

De muurschildering is bedoeld om deze plek mooier en aantrekkelijker te maken. Op deze plek, waar veel mensen de stad binnenkomen, zorgt het kunstwerk voor een mooie eerste indruk van Sittard. In overleg met de eigenaresse van het gebouw is gekozen voor dit ontwerp. Het laat de kleurrijke en uitbundige sfeer van Andalusië zien. De schildering is waarschijnlijk rond maandag 6 oktober klaar. Kom gerust kijken en laat u verrassen door een vleugje Spanje in onze eigen stad!