22 oktober 2025

Opening WijkLeerBedrijf Sittard-Geleen

Woensdag 22 oktober vond de feestelijke opening van het WijkLeerBedrijf plaats in onze gemeente. De nieuwe locatie is bij Vivantes aan de Beneluxlaan 1 in Geleen. Verschillende organisaties werken hier samen om jongeren tussen de 16 en 27 jaar ervaring te laten opdoen in de zorg en het werken met inwoners die ondersteuning nodig hebben. Ook de wijk profiteert volop van deze samenwerking.

Foto opening Wijkleerbedrijf met Andries Houtakkers

Een plek om te leren en te helpen

Op woensdag 22 oktober opende het WijkLeerBedrijf Sittard-Geleen officieel haar deuren bij Vivantes Bunderhof. “We openen niet alleen een locatie maar bieden ook een kans voor jonge mensen om te leren en voor wijkbewoners om laagdrempelige ondersteuning te krijgen,” vertelt wethouder participatie Andries Houtakkers. “Een samenwerking met mooi resultaat!” Het WijkLeerBedrijf is een plek waar jongeren leren door te doen. Ze ontwikkelen zich in een veilige leeromgeving en helpen tegelijkertijd wijkbewoners die een steuntje in de rug kunnen gebruiken.

Samen sterk voor jongeren en de wijk

Het initiatief is een samenwerking tussen de Gemeente Sittard-Geleen, Vidar, VISTA College, ZOwonen, Zuyderland Care, Vivantes, Jongerenpunt, Partners in Welzijn, Knooppunt Informele Zorg en Calibris Advies. Samen zorgen zij voor meer verbinding in de wijk en betere kansen voor jongeren.

Praktisch leren in de buurt

Het WijkLeerBedrijf biedt jongeren een leerplek in de zorg, welzijn en dienstverlening. Onder begeleiding van professionals voeren ze praktische taken uit voor mensen die ondersteuning nodig hebben. Dat kan iets eenvoudigs zijn, zoals een praatje maken met een kop koffie, helpen met boodschappen of samen koken. Zo doen jongeren ervaring op, vergroten ze hun kansen op werk en geven ze iets waardevols terug aan hun wijk. De ontwikkeling die jongeren doormaken, wordt beloond met praktijkverklaringen, mbo-certificaten of zelfs een diploma.

Groepsfoto opening Wijkleerbedrijf